העמידון הנו מתקן העמדה לנכים, המאפשר לנכים וקשישים המתקשים בעמידה להסתייע במתקן על מנת להיעמד. לאחר ביצוע שלבי העמידה, הנכה אינו זקוק לסיוע ויכול לעמוד בתוך העמידון בצורה יציבה ובטוחה לאורך זמן. העמידון מאפשר התייצבות עצמאית בתוכו לאורך זמן.

קרא עוד

השכרת עמידון מאפשרת לאנשים הזקוקים לעמידון להשכרה לתקופה קצרה של שיקום בעמידה.

קרא עוד

העמידון הינו מכשיר חיוני לנכים ומוגבלים. שימוש במכשיר על ידי קשישים המתקשים בעמידה או הליכה משפר את חייהם לבלי היכר ויעידו על כך מוסדות השיקום והפיזיותרפיסטים שממליצים עליו כמכשיר שיקומי חיוני והמחקרים שנעשו על שימוש בעמידון על ידי נכים וקשישים.

קרא עוד

עמידונים מוצעים להשאלה על ידי ארגוני השאלת הציוד השיקומי כגון יד שרה, עזרה למרפא ועזר מציון.

קרא עוד

תוכנית ההתערבות שהחלה לאחר תקופת מעקב, כללה אימון גופני בעזרת עמידון חמש פעמים בשבוע למשך 12 שבועות. ממצאי המחקר הראו שיפור משמעותי בכוח שרירי המיישרים של גפיים תחתונות, ושיפור תפקודי במעברים. כמו כן נצפתה יכולת עמידה עצמאית ואף חזרה ליכולת הליכה בתמיכת הליכון של ארבעה דיירים

קרא עוד

שימוש בעמידון מסייע למניעת פצעי לחץ באמצעות שינוי תנוחה והורדת הלחץ המופעל בתנוחות ישיבה או עמידה.

קרא עוד

ניוון שרירים הוא מצב המתבטא באובדן במסת שריר השלד כחלק מתהליך ההזדקנות. ירידה מסוג זה סיכון מוגבר עקב חוסר פעילות גופנית, ישיבה או שכיבה ממושכת עקב ניתוחים או מחלות. בעזרת עמידה בעמידון המטופל יכול לעבור לתנוחת עמידה המסייעת בשיפור חוזק השרירים והתפקוד ובכך פועלת למניעת ניוון השרירים.

קרא עוד

משרד הבריאות משתתף בעלות רכישת מכשירי שיקום וניידות שונים עבור בעלי נכות קבועה.

קרא עוד