עמידון למבוגרים


עקב עלייה בתוחלת החיים, אנשים המגיעים לגיל זקנה מופלג עלולים לפתח קושי בעמידה עצמאית ומסתייעים בכיסא גלגלים על מנת להתנייד.

ישיבה ממושכת במשך שעות רבות פוגעת בפעולתן התקינה של מערכות הגוף, ועלולה לגרום לבעיות פיזיולוגיות כגון בעיות זרימת דם, במערכת השתן והתהוות פצעי לחץ, התנוונות סחוסים ברגליים וכו'.

שימוש בעמידון מסייע לזרימת דם לכל חלקי הגוף כולל הרגליים, מונע פצעי לחץ, בצקות, מונע את התנוונות שרירי הרגליים ומתאים למניעת אוסטאופורוזיס, משפר את תפקוד הכליות ומערכת העיכול, מונע דלקות בדרכי השתן, שומר על טווח תנועה ואורך רקמות משפר את שיווי המשקל, שיפור שליטת גו-אגן, שיפור שיווי המשקל ומשפר את דימוי הגוף ומצב הרוח.

העמידון הינו מכשיר חיוני לנכים ומוגבלים. שימוש במכשיר על ידי קשישים המתקשים בעמידה או הליכה משפר את חייהם לבלי היכר ויעידו על כך מוסדות השיקום והפיזיותרפיסטים שממליצים עליו  כמכשיר שיקומי חיוני והמחקרים שנעשו על שימוש בעמידון על ידי נכים וקשישים. 

בארץ קיימים עמידונים המופעלים על ידי מערכות חשמל ומערכות הידראוליות. עמידונים אלו יקרים ועלותם מגיעה אף לעשרות אלפי שקלים.

לעומתם, קיימים עמידונים מכניים המיוצרים בארץ. עמידונים אלו מופעלים על ידי המטופל עצמו בקלות באופן שמאפשר לו להיעמד בצורה מהירה ויעילה. היתרון של עמידונים מכניים הוא במחיר הנמוך (כמה אלפי ₪), באמינותם לאורך זמן ובקלות הפעלתם.

נכים וקשישים רבים משתמשים בעמידונים בכל רחבי הארץ ונהנים מתרומתם לאיכות חייהם. העמידונים הוכיחו כי הם מסייעים בשיקום ובשיפור חייו של הנכה.