שאלות ותשובות


האם בעת קבלת העמידון להתנסות יש להפקיד סכום כסף או לתת ערבון?

קבלת העמידון להדגמה ושבוע ניסיון אינה כרוכה בתשלום או בהשארת פקדון. במידה ואינכם מעוניינים להשאיר את העמידון אצלכם בסוף שבוע הניסיון, אנחנו מגיעים לאסוף את העמידון. עלות ההובלה, ההדגמה ושבוע הניסיון עלינו! ללא כוכביות!

האם עמידון מרקוש מתאים לפי מידת המטופל ומוגבלותו?

עמידון מרקוש מיוצר בדגם סטנדרטי המתאים לאנשים ונשים בגובה 1.55-1.85. מאחר והעמידון מיוצר על ידינו בישראל אנחנו יכולים להתאים את העמידון למטופלים שאינם בטווח גבהים אלו.
מניסיוננו רב השנים, העמידון מתאים לרוב המוגבלויות. במידה ויש צורך בהתאמות מיוחדות, אנחנו מבצעים זאת. 

האם עמידון מרקוש מוכר כמכשיר שיקומי?

עמידון מרקוש נבדק ע"י המחלקה לשיקום ניאורולוגי בביה"ס לפיזיותרפיה בבי"ח תל השומר ונמצא בשימוש המחלקה לפיזיותרפיה בשיקום ב' של בית החולים. כן נמצא בשימוש בית לוינשטיין, בית רבקה, מרכז רפואי שהם ועוד.

בידינו מכתבי המלצה שנכתבו על ידי פיזיותרפיסטית ראשית בבית חולים הרצוג, מנהל מחלקה ניורוגריאטרית בבית חולים רבקה, פיזיותרפיסטים בבתי אבות בכל רחבי הארץ, כגון בית רבקה, בית באייר, פלימן, רשת משען ועוד מוסדות רבים נוספים, המעידים על חיוניותו של עמידון מרקוש ועל השימוש בו ככלי שיקומי המסייע רבות לשיקומו של הנכה.

מחקר שנעשה באמצעות שימוש העמידון ופורסם בכתב העת גרונטולגיה, הוכיח כי שימוש בעמידון על ידי מטופלים סיעודיים, שיפר את מצבם הפיזי, שיפר את חוזק השרירים והתפקוד, סייע לעמידה עצמאית ואף להליכה. וכל זאת לאחר תקופה קצרה של שימוש.

האם עמידון מרקוש בטוח לשימוש על ידי מטופלים סיעודיים שאינם יכולים להחזיק את עצמם?

עמידון מרקוש נמכר למעלה מ-20 שנה. עמידון מרקוש הוכיח את עצמו לאורך השנים בו הוא מיוצר ומשווק כי הוא בטוח לשימוש. תומכי הגב,החזה,הברכיים וכפות רגליים המותקנים בעמידון שומרים על המטופל יציב ובטוח בעמידון  בזמן העמידה. לא בכדי עמידון מרקוש נמצא בשימוש של בתי חולים שיקומיים ומחלקות פיזיותרפיה ומומלץ על ידי פיזיותרפיסטים. 

מה היתרון של עמידון מרקוש לעומת עמידונים אחרים הקיימים בשוק?

הייחודיות שבעמידון מרקוש היא שהוא תוכנן ויוצר על ידי נכה פרפלג 100% מתוך ניסיונו האישי. כמו כן, לעומת מערכות אחרות, עמידון מרקוש תוכנן כך שהוא מאפשר העמדות עצמאית לנכה בלי סיוע אדם נוסף. בנוסף, בשונה מעמידונים אחרים, בעמידון מרקוש המטופל אינו צריך לעבור מכיסא לכיסא על מנת להיעמד בעמידון שכן הוא נעזר בכיסא הגלגלים שלו כדי להיעמד בעמידון.
בשונה מעמידונים אחרים, בעמידון מרקוש מותקן שולחן גדול מספיק המאפשר ביצוע פעולות בזמן העמידה, כגון עבודה במחשב, קריאה, יצירה וכו'. 

מה גודל המתקן וכיצד ניתן לאכסנו?

עמידון מרקוש תופס שטח של 1 מ"ר. לאחר העמידה בו, ניתן להזיזו באמצעות הגלגלים המותקנים בחזית העמידון. כמו כן, ניתן לאכסנו בחצר הבית או במרפסת באמצעות כיסוי גשם/שמש שאנחנו מספקים. 

היכן העמידון מיוצר?

עמידון מרקוש מיוצר ומשווק על ידינו בישראל בבלעדיות בהצלחה מזה כ-20 שנים, באמצעות עסק  בשם "המייצב" במושב רינתיה.

האם ניתן לקזז את דמי השכירות ממחיר העמידון במידה ואני מעוניין/נת לרכוש את העמידון?

אכן. דמי השכירות בתום תקופת השכירות מקוזזים במלואם ממחיר העמידון במידה והנך מעוניין/נת לרכוש את העמידון בתום תקופת השכירות.  

האם משרד הבריאות משתתף בהוצאות רכישת עמידון?

משרד הבריאות לא משתתף בהוצאות רכישת עמידון למבוגרים מעל 21. משרד הבריאות משתתף בהוצאות רכישת מתקנים אחרים כגון מנוף או כיסא גלגלים.